رژیم کاهش وزن بارداری

تا حالا در دوران بارداری دچار اضافه وزن شدین و ندونید چکار کنید؟

خیلی نگرانید بعد این دوران با وزن اضافه شده چکار کنید؟

در زمان بارداری وزن خانم ها افزایش پیدا میکنه و خیلی خانم ها میترسن و نگران میشن. در رژیم کاهش وزن بارداری اندام زیبا ، تمام این نگرانیتون تموم میشه. توضیحات کامل براتون داده میشه و حتی قبل از گرفتن برنامه، مشاوره رایگان می شید که با خیال راحت ثبت نام کنید.

روند رژیم کاهش وزن بارداری به چه صورته؟

ادامه مطلب رو از دست ندین توضیحات کامل براتون گذاشته شده است.

رژیم غذایی مناسب برای زمان بارداری

رژیم لاغری ای است که همراه با ممنوعیت خوراک و حذف خوراک ها مقوی باشه، کلا در این دوران ممنوع هست پس چه رژیمی مناسبه؟ رژیمی که در کنار تامین نیاز بدن مادر و جنین کمک کنه مادر افزایش وزن نداشته باشه. یعنی بجای تاکید بر لاغر شدن تاکید بر چاق نشدن بیش از حد هست.

نکته مهمتر ،این دیدگاه اشتباه بزار کنار که من الان دو نفرم پس اندازه ۲ نفر غذا بخورم. شما نیاز نیست ۲ برابر غذا بخوری، بلکه باید نیاز بدن خودت و کودکت رو تامین کنی. تغذیه اصولی در رژیم کاهش وزن بارداری نه زیاد خوردن نه کم خوردنه، بلکه درست غذا خوردن هست.

افزایش وزن مجاز در دوران بارداری

 •  با BMIکمتر از ۱۸/۹

افزایش وزن ۱۳ تا ۱۸ کیلوگرم مجاز است .

 • با BMI ۲۴.۹_۱۹

افزایش وزن ۱۱تا ۱۶ کیلوگرم مجاز است.

 • با ۲۹.۹_۲۵

افزایش وزن ۷تا ۱۲ کیلوگرم مجاز است.

 • بالاتر از ۳۰

افزایش وزن ۵تا۹کیلوگرم مجاز است .

 • بالاتر از ۴۰

افزایش وزن ۵تا۹ کیلوگرم مجاز است.

اگه نمیدونی BMIچنده؟ به شماره ما پیام بده تا برات محاسبه بشه و برات گفته بشه

رژیم کاهش وزن بارداری

برنامه غذایی برای کم کردن وزن در بارداری

این دوران جز دوران مهم خانم ها هست. در نتیجه خیلی باید بیشتر از قبل به خودتون و خوراکتون اهمیت بدین. هر خوراکی نخورید و نیازهای بدن را تامین کنید. به حد کافی آب بنوشید( ۸ تا۱۰ لیوان در روز). چون احتمال یبوست در این دوران زیاد هست از سبزیجات حتما استفاده کنید. مصرف قندها را کنترل کنید و غذاهای ناسالم را کاهش دهید.

رژیم سر از خود در این دوران ممنوع

رژیم بارداری حتما باید زیر نظر متخصص تغذیه و به صلاح دید او باشد.

در این دوران بیش از حد غذا می‌خورید و اشتهای شما بیشتر شده است؛ اما باید بگوییم این میزان برای سلامت مادر و جنین لازم و ضروری است. با اینکه نیازی نیست به جای ۲ نفر غذا بخورید و این تصور اشتباه هست؛ اما در هر صورت میزان غذای شما باید نسبت به حالت عادی، بیشتر شود. زیرا جنین از بدن شما تغذیه می‌کند و باید بتوانید نه‌تنها انرژی مورد نیاز بدن خود را تامین کنید، بلکه برای رشد و تکامل جنین نیز کافی باشید.

این مسئله تنها به دوران بارداری محدود نمی‌شود در دوران شیردهی نیز باید به اندازه‌ای تغذیه کنید تا بتوانید نه ‌تنها میزان کافی شیر تولید نمایید، بلکه بدن شما ضعیف نشود و با کمبود ویتامین‌‌ها و مواد معدنی روبه‌رو نشود‌. چه در دوران شیردهی چه بارداری حتما از متخصص تغذیه کمک بگیرید و به حرف عمه و خاله و عطاری و…گوش ندین. چون متخصص تغذیه علم در این زمینه دارد و حتی اگه نیاز دید رژیم داشتن را براتون ممنوع میکنه.

اولویت متخصص تغذیه حفظ سلامتی شما هست

رژیم کاهش وزن بارداری متناسب با شرایط بارداری باید گرفته شود.

شرایط رژیم بارداری در این دوران چگونه هست؟

رژیم غذایی سالم در دوران بارداری، یعنی در ماه اول بارداری که حالت تهوع و استفراغ شایع است؛ باید غذاهایی که ویتامین B6 دارند، استفاده شود. در ماه اول بارداری به مصرف کافی فولات و آهن که به میزان زیادی در گوشت و همچنین اسفناج، غلات و حبوبات وجود دارد، توجه کنید.

مصرف غذاهایی که تخم مرغ خام و کافئین دارند، پرهیز کنید.  همچنین در سه ماه اول بارداری مصرف ویتامین E و مغزها اهمیت بسیاری دارد. در رژیم غذایی سه ماهه دوم بارداری، برای افزایش حجم خون، غذاهایی همچون آهن و تخم‌مرغ که سرشار از این مواد معدنی هستند را فراموش نکنید. ویتامین C، کلسیم، پتاسیم و همچنین مصرف غذاهای با فیبر بالا اهمیت بسیاری دارد.

در سه ماهه آخر بارداری علاوه بر رعایت کردن رژیم دوران بارداری، از ورزش های مناسب بارداری و همچنین پیاده روی غافل نشوید.  در این دوره حجم زیادی از شکم، توسط جنین اشغال شده است و به همین دلیل ممکن است برای معده شما مشکلاتی همچون ترش کردن و رفلاکس ایجاد کند.

مصرف امگا ۳ در ماه هشتم اهمیت بسیاری دارد. همچنین توجه به این نکته ضروری است که در ماه‌های آخر بارداری باید مصرف قند و نمک خود را کاهش دهید تا از تورم و همچنین ایجاد دیابت بارداری، جلوگیری شود. داشتن رژیم غذایی سالم در دوران بارداری به رشد و تکامل بهتر جنین کمک می‌کند. باید بدانید بیشتر به کدام یک از مواد مغذی نیاز دارید و منابع آن کدام است.

بدن با بدن متفاوت است در نتیجه بارداری افراد با هم فرق دارد. برای یافتن بهترین رژیم غذایی بارداری مناسب برای سلامت خود و جنین، باید با پزشک صحبت کنید. در همین راستا می‌توانید برای گرفتن بهترین تصمیمات در حفظ سلامت خود و کودکتان، با دکتر تغذیه مشورت کنید. همچنین مشاوره با دکتر جمشیدیان متخصص تغذیه پیشنهاد ما به شماست.

رژیم دوران بارداری چه ویژگی هایی دارد؟

رژیم لاغر شدن دوران بارداری

 • مشاوره رایگان قبل از ثبت نام

در واقع قبل از ثبت نام شرایط شما بررسی و توضیحات لازم براتون داده میشه.

 • رژیم غذایی اصولی

برنامه غذایی در رژیم کاهش وزن متناسب با سن و شرایط بارداری نوشته میشه.

 • پشتیبانی ۲۴ ساعته

پاسخگویی به سوالات شما.

 • بدون محدودیت

رژیم کاهش وزن بارداری شامل لیست های غذایی هست که محدودیت در انتخاب خوراک ندارید و تنوع بالایی داره.

 • بدون نیاز به آشپزی جدا

رژیم های غذایی غذاهای عجیب غریب نداره و همراه سفره خانواده هست.

 • قرص و دارو نداره

در این دوران بدون تجویز پزشک هیچ قرصی نباید بخورید.

مشاوره برای رژیم با تیم اندام زیبا

جهت مشاوره به شماره 09057290112 پیام بدهید.
4.9/5 - (15 امتیاز)