رژیم کاهش وزن شکم و پهلو

رژیم کاهش وزن شکم و پهلو چه رژیمی هست؟

افراد زیادی دچار چاقی شکمی هستند و از این موضوع رنج میبرند. شاید بارها ورزش هایی مثل دراز و نشست و تردمیل رو امتحان کردین و باز هم شکم دارید. برای اینکه بشه تجمع چربی را در قسمت شکم کنترل کرد تنها ورزش کافی نیست و رژیم کاهش وزن خیلی موثرتر از ورزش میتونه عمل کنه. متاسفانه افراد همون خوراک قبل را دارند و کمی ورزش میکنن و انتظار دارن شکم آب بشه در صورتی که این اتفاق نمیفته.

سبک غذایی شما باید اصلاح بشه و با داشتن برنامه غذایی درست بتونی شکم و پهلو را لاغر کنید.

چرا ورزش برای کوچک کردن شکم و پهلو به تنهایی کافی نیست؟

ورزش کردن برای سلامتی لازم و مفیده. چون فعالیت باعث شادابی و عملکرد بهتر سیستم بدن میشه. اما ورزش بدون تغذیه درست میتونه آسیب زا هم باشه. وقتی ورزش کنید و خوراک درستی به بدن ندهید عضلات تحلیل میره یا ورزش کنید و غذاهای ناسالم بخورید باز بدن را تحت فشار قرار میدین. سیستم بدن با غذا کار میکنه و انرژی بدست میاره در نتیجه غذاهایی که میخورید اولویت داره به میزان فعالیت.

اگه هدفتون لاغری شکم پهلو هست در کنار ورزش باید تغذیه درست و اصولی هم رعایت کنید.

چربی های شکم و پهلو رو چطور آب کنیم؟

چربی های شکم و پهلو یکی از خطرناکترین انواع چربی ها هستند که ارتباط مستقیمی با بیماری های قلبی عروقی و بیماری های مزمن دیگر مثل دیابت دارند. یکی از کارهای مهم که برای سلامتی خود باید انجام بدین کاهش حجم چربی شکم هست. توصیه ما رژیم کاهش وزن شکم و پهلو به صورت کاملا اصولیه.

اندازه چربی شکم چگونه هست؟

چربی های شکم و پهلو رو چطور آب کنیم؟

شما می توانید میزان چربی شکم و پهلوی خود را اندازه گیری کنید. با اندازه گیری دور شکم و باسن مشخص میشه. معمولا میزان دور شکم بالای ۱۰۲ سانتی متر برای مردان و بالای ۸۸ سانتی متر برای زنان به عنوان چربی شکم شناخته میشه.

نکات مهم برای رژیم کاهش وزن شکم و پهلو

غذاهایی که تهیه می کنید بهتر است قند و شکرهای ساده نباشند. غذاهایی که قند و شکر دارند برای سلامتی شما مضر هستند و منجر به چاقی شکمی می شوند. مصرف قند و شکر ارتباط مستقیمی با مشکلات متابولیکی فرد دارد. استفاده زیاد قند و شکر منجر به چربی سازی در بدن بخصوص در ناحیه شکم و کبد می گردد.

مصرف قند و شکر به صورت مایع مثل نوشیدنی های شیرین، نوشابه ها و … حتی از مصرف خود شکر نیز بدتر هست. بدن انسان با کالری های مایع همانند کالری های جامد رفتار نمیکند. میزان بیشتری از کالری های مایع را جذب خود میکند، بنابر این در صورت مصرف نوشیدنی های قند دار انرژی بیشتری جذب بدن شده و موجب افزایش بیشتر چربی شکم و پهلو می شود.

هنگام خرید غذاهای بسته بندی شده برچسب محتوای آن را بخوانید تا در ترکیبات آن شکر استفاده نشده باشد. حتی در تهیه غذاهای سالم نیز ممکن است مقدار زیادی شکر استفاده شده باشد. بنابراین برچسب همه غذاهای بسته بندی شده از سوپرمارکت ها را بخوانید و درصد قند را ببینید.

پروتین بیشتر مصرف کنید

پروتئین یکی از مهمترین درشت مغذی ها در رژیم کاهش وزن شکم و پهلو و به طور کلی در کاهش وزن می باشد.

افزایش احساس سیری تا ۶۰% ، افزایش متابولیسم بدن و سوخت و ساز ۸۰ تا ۱۰۰ کالری در روز و نهایتا کمک به کاهش حدودی ۵۰۰ کالری در روز اثرات افزایش مصرف پروتئین در رژیم لاغری شکم و پهلو است.

اگر هدف شما کاهش وزن و لاغری شکم و پهلو است، مصرف پروتئین کافی در رژیم غذایی یکی از موثر ترین راه ها برای رسیدن به این هدف است

کربوهیدرات کمتر مصرف کنید

محدودیت کربوهیدرات های تصفیه شده مثل قند و شکر، آبنبات و شیرنی و نان سفید میتواند در لاغری شکم و پهلوی شما موثر باشد. بخصوص اگر دریافت پروتئینی کافی در رژیم کاهش وزن شکم و پهلو خود داشته باشید.

فیبر بیشتر مصرف کنید

اضافه کردن ۱۴ گرم فیبر به رژیم لاغری شکم و پهلو باعث کاهش ۱۰% در کالری دریافتی و افزایش کاهش وزن تا ۰.۵ کیلوگرم در ماه بدون تغییر در سایر فاکتورهای دخیل در کاهش وزن هست. مصرف روزانه ۱۰ گرم فیبر باعث کاهش ۴% در چربی شکم و پهلو میشود.

لاغری شکم و پهلو بدون لاغر شدن صورت آیا ممکنه؟

لاغر شدن شکم و پهلو

تغذیه برای لاغری شکم و پهلو بدون تاثیر بر روی صورت در صورتی هست که آب و مایعات زباد بخورید. مصرف ویتامین E و اسیدهای چرب امگا ۳ کمک کننده هست برای لاغر نشدن صورت . ماساژ صورت کمک میکنه خونرسانی انجام بشه و صورتتون لاغر نشه.

چرا رژیم کاهش وزن شکم و پهلو بگیرم؟

  • متخصص تغذیه نسبت به درصد چربی بدن شما برنامه را تنظیم میکنه.
  • تحصیلات متخصص تغذیه در این زمینه هست و ۱۰۰ در ۱۰۰ آگاهی بیشتری در مورد بدن و سلامت آن دارد.

مثل اینه شما دچار شکستگی استخوان بشید، خودتون درمان خانگی انجام بدی یا بری پیش متخصص گوارش؟؟؟ هر علمی و دانشی که افراد پیدا میکنن در همون حوزه کمک کننده هست و متخصص تغذیه کمک میکنه که شما در رژیم کاهش وزن شکم و پهلو خوراک درستی داشته باشی و لاغر هم بشی ولی آسیب نبینی.

چطور رژیم غذایی لاغری شکم و پهلو را از اندام زیبا تهیه کنید؟

در رژیم غذایی آنلاین اندام زیبا ، برنامه غذایی نسبت به شرایط شما نوشته میشه. در نتیجه قبل از ارسال برنامه مشاوره رایگان میشید.  توضیحات کامل براتون ارسال میشه. در صورتی که روند کار ما را قبول داشتین در دوره های ما ثبت نام میکنید. واتس اپ یا روبیکا برنامه براتون ارسال میشه. مشاوره با شماره تلفن های درج شده هست.

مشاوره برای رژیم با تیم اندام زیبا

جهت مشاوره به شماره 09057290112 پیام بدهید.
5/5 - (25 امتیاز)