چکار کنم چاق بشم؟

این جمله را بارها شنیدی ” ای کاش من هم مشکل تو را داشتم “. هر بار که در مورد لاغر بودن حرف میزنی و میگی با کمبود وزن مشکل داری، طرف مقابل این جمله را تحویلت می دهد. مشکل شما همیشه به شکل آزار دهنده ای توسط افراد دیگر نادیده گرفته شده و شاید به خاطر همین بود که مدت ها زیر وزن طبیعی بودی چون بقیه میگفتن لاغری خوبه اما خودت میدونستی خوب نیست.

استخوان و کمی هم پوست، هیچی نداشتی نه سینه برجسته ای نه باسن خوش فرمی و در لباس ها همیشه صاف صاف دیده میشدی و لباس به تنت قشنگ نبود. همیشه عده ای بوده اند که می گفتن اختلال تغذیه داری و برای همین چیزی نمی خوری، ای کاش می شد به آنها بفهمانید که مشکل کاملا برعکس است که می خواهی وزن اضافه کنی، ولی نمی توانی.

مهم نبود چقدر شکلات و پروتئین را به زور می خوری، مهم نبود با چه زجری بین وعده ها ساندویچ کره بادام زمینی می خوردی، وزنت اضافه نمی شد. با اینکه همیشه خود با مشکلی که داشتی تنها بودی، اما می دانستی در واقع فقط مشکل تو تنها نیست. لاغرها مسلما همیشه در اقلیت بوده اند، اما واضح بود افرادی لاغر مانند شما هستند که دوست نداشتند در چنین وضعیتی باشند.

تاحالا رژیم غذایی داشتی؟

متاسفانه خیلی از افراد لاغر فکر می کنند رژیم داشتن برای افرادی هست که اضافه وزن دارند و می خواهند لاغر شوند. اما در واقع رژیم و برنامه غذایی برای همه افراد هست مسیری که خوراک شما را اصلاح میکند و نیازهای بدن شما را تامین میکند. در واقع ما رژیم افزایش وزن و چاق کننده هم داریم.

اگه به خودت میگی من زیاد می خورم چاق نشدم رژیمم همینه، پس یکبار هم که شده رژیم بگیر و تفاوتش رو ببین. رژیم اصولی اول سیستم بدن شما را تنظیم میکند. اگر بیماری داشته باشید متخصص تغذیه توضیحات جامعی در خصوص آن برای شما می دهد. برنامه غذایی کاملی که شامل تمام خوراک های مفید هست برای شما نوشته می شود.

سیستم خوراک شما طبق نیاز بدنتان میشود و خوراک درست و به اندازه ای به بدنتان می دهید. مثلا کسیکه شیر نمی خورد، کلسیم دریافت نمی کند، پس جایگزین های دیگر کلسیم براش نوشته می شود. کسی که سیستم ایمنی ضعیفی دارد، خوراک های تقویت کننده سیستم ایمنی بدن براش نوشته می شود که کمتر بیمار شود.

کسی که مشکلات سلامتی مثل تیرویید و کم خونی دارد، خوراک های مناسب این بیماری ها براش لحاظ می شود. آیا شما اطلاعات جامعی در مورد بیماری ها و خوراک های مناسبش و نیاز بدنتون دارید که وقتی غذا میخورید انتظار دارید چاق بشید؟ تاحالا بررسی کردی چقدر از هر ویتامین روزانه میخوری و ایا اصلا مقدارش مناسب هست؟

متاسفانه خیلی ها فقط میگن کالری بالا، خوردن زیاد چاق میکنه. اما صرفا کالری شماری باعث میشه شما به مشکلات سلامتی دچار بشید. چون خوراک های ناسالم کالری بالا دارند، اما ارزش غذایی ندارند. مثال سس ها که اصولا افراد سس را زیاد استفاده میکنند تا چاق شوند و مشکلات کبد چرب و یا چربی خون پیدا می کنند.

آیا چاقی متناسب پیدا می کنند؟ خیر فقط شکمشان بزرگ می شود. اینکه بدون علم تغذیه و بدون برنامه اصولی غذا می خورید و انتظار چاق شدن دارید در واقع فقط یک اشتباه است که زمان و وقت و پول شما را هدر می دهد و نتیجه ای حاصل نمی شود.

اگه تاحالا رژیم نداشتی، برای یکبار هم که شده رژیم غذایی امتحان کن و تفاوتش را ببین.

مشاورین تیم اندام زیبا راهنمای شما در این موضوع هستند و از مشاوره رایگان ما می تونید استفاده کنید.

من رژیم داشتم اما چاق نشدم

من رژیم داشتم اما چاق نشدم

خیلی ها میگن من رژیم گرفتم اما چاق نشدم. اگه رژیم های دوست و اشنا بوده که طبیعیه جواب نده. چون خیلی مواقع شخص رژیم خواهر و… می گیره چون اون چاق شده، بعد انتظار داره چاق بشه.

رژیم تا بر اساس شرایط بدنی شما نوشته نشود، نتیجه ندارد.

اما اگه رژیم پیش متخصص تغذیه گرفتید و نتیجه نگرفتید، رژیم های دکتر چاقشو تضمینی هست که اگه شما چاق نشید پولتون برگشت داده می شود. برای گرفتن این رژیم ها می توانید به شماره ها ما در سایت اندام زیبا پیام بدهید.

چرا ما حاضر به اینکار هستیم. چون وقتی بدنی سالم باشد و تغذیه درستی داشته باشد جذب می کند و وزن می گیرد و اصولا افرادی که رژیم های دیگر را امتحان کردند ان رژیم را انجام نداده اند فکر میکردند رژیم دارند اما کار خودشان را پیش میبردند. مثلا فلان خوراک نیست پس نمیخوردند یا فلان زمان، وقت نشد پس حذف می شود.

تیم دکتر چاقشو سیستمی طراحی کرده که این مسائل به صفر برسد. پشتیبان و حامی روزانه ای که شب به شب، خوراک شما را بررسی میکند و اصلاحات را انجام می دهد. نکات را برایتان میگوید و اگر خطا داشتید علت بررسی می شود و راهنمایی می شوید.

شما وقتی روزانه خوراکتون چک می شود برنامه را درست پیش میبرید و صددرصد نتیجه میگیرید. پاسخگویی ۲۴ساعته داریم، سوالات شما، در طول دوره هر سوالی داشته باشید پاسخ داده می شود.

برای وزن گیری نکات را انجام بده

اصولا افراد نکات مهم وزن گیری را رعایت نمی کنند. برای نتیجه بهتر از دوره ها، شما ساعت خواب و فعالیت و استرس و اضطراب را هم باید مدیریت کنید. متاسفانه افرادی که خیلی زیاد می خوابند یا خیلی کم می خوابند دچار لاغری هستند و حتی با رژیم غذایی وزن کمتری می گیرند. خواب مناسب و به اندازه، هم برای سلامتی شما، هم برای وزن گیری شما مهم هست.

میزان خوابتون چقدر باید باشه؟

میزان خواب چقدر باید باشه؟

همانند بسیاری از جنبه های زیستی انسان، هیچ رویکرد واحدی برای خواب وجود ندارد. به طور کلی تحقیقات نشان می دهند که برای جوانان سالم و بزرگسالانی با خواب طبیعی، 7 الی 9 ساعت خواب مقدار مناسبی است. ولی داستان کمی پیچیده تر است. مقدار خواب مورد نیاز ما در طول زندگی متفاوت است:

 • نوزادان: 14-17 ساعت
 • شیرخواران: 12-15 ساعت
 • نوپایان: 11-14 ساعت
 • کودکان پیش دبستانی: 10-13 ساعت
 • کودکان در سن مدرسه: 9-11 ساعت
 • نوجوانان: 8-10 ساعت
 • بزرگسالان: 7-9 ساعت
 • سالمندان: 7-8 ساعت

در یک مقاله منتشر شده در سال 2013 اینگونه نتیجه گیری شد: “تقریبا 13% از آسیب های شغلی می تواند ناشی از مشکلات خواب باشد.” لذا با اینکه محرومیت از خواب به خودی خود کشنده نیست، ولی می تواند پیامدهای مهلکی به همراه داشته باشد.

علاوه بر این، اگر ماه ها یا سال ها به طور مداوم خود را از خواب محروم کنیم، خطر ابتلا به چندین بیماری از جمله بیماری های قلبی عروقی، فشارخون بالا، چاقی، دیابت نوع 2، و برخی از انواع سرطان افزایش می یابد.

به طور کلی باید سعی کنیم هر شب 7 الی 9 ساعت بخوابیم. شاید این کار ساده به نظر برسد، ولی در زندگی شلوغ و پر سروصدای ما ممکن است کار چالش برانگیزی باشد. تنها کاری که می توانیم انجام دهیم این است که تلاش کنیم فضای مناسبی برای خواب ایجاد کنیم.

راه حل هایی برای استرس و اضطراب

راه حل هایی برای استرس و اضطراب

 • بپذیرید کنترل همه امور در دست شما نیست.
 • تکنیک ‌های آرام سازی (مدیتیشن، یوگا، گوش دادن به موسیقی آرام و …) را فرابگیرید
 • ورزش کنید
 • زمان خود را مدیریت کنید و از اهمال کاری بپرهیزید
 • از مکمل‌های دارویی استفاده کنید
 • میزان کافئین مصرفی خود را کم کنید،
 • درمورد موضوعی که باعث نگرانی شما شده چیزی بنویسید.
 • تنفس عمیق را از یاد نبرید.
 • با درمانگر خود در ارتباط باشید.
 • “نه” گفتن را تمرین کنید و برای توانایی ‌ها خود حد و مرزی قائل شوید.
 • تغذیه سالم و خواب کافی را از زندگی خود حذف نکنید.

عوامل موثر بر لاغری را در مقالات دیگر سایت توضیح داده شده است. چند گزینه ذکر شده جز مهمترین ها بود که مجدد براتون گفته شد که برای وزن گیری بهتر لازم است مدیریت شود.

استرس و اضطراب را کنترل کن

استرس به واکنش طبیعی بدن در برابر عوامل محرک، تغییرات، فشارهای درونی یا بیرونی گفته می ‌شود. این عوامل در شرایط مختلف سبب بر هم خوردن تعادل بدن می ‌شوند و بدن هوشمند ما برای مقابله با این حالت تلاش می ‌کند تا تعادل از دست رفته را بازگرداند.

استرس می ‌تواند گاهی خفیف و زودگذر باشد (مانند استرسی که قبل از یک آزمون ساده به ما دست می ‌دهد). یا ممکن است شدید باشد و حالت مزمن پیدا کند. در واقع کمی استرس قبل از انجام هرکاری لازم است و می ‌تواند به بهتر انجام شدن آن کار منجر شود. اما استرس شدید و مزمنی که فشارهای روحی و جسمی بیش از حد به فرد وارد می‌کند، می ‌تواند تأثیر مخربی بر زندگی او داشته باشد و حتی سبب بیماری شود.

فعالیت زیاد و خطر مرگ

به گزارش ایسنا، به نقل از فیز، شاید تصور کنید که هرچه فعالیت فیزیکی در شغلی بیشتر باشد، برای سلامتی بهتر است. چون می ‌تواند به عنوان جایگزینی برای ورزش محسوب شود. اما محققان بر این باورند مردانی که فعالیت فیزیکی زیادی در شغلشان دارند، به طور قابل توجهی در معرض خطر مرگ زودرس هستند.

فعالیت بدنی به عنوان یک رفتار پیشگیرانه مهم برای بیماری ‌ها در نظر گرفته می ‌شود در حالی ‌که عدم فعالیت فیزیکی حدود هفت درصد از هزینه‌ های بهداشت جهانی را دربر می ‌گیرد. بر این اساس، دستورالعمل‌ های بین ‌المللی افراد را تشویق می ‌کند تا حدود ۳۰ دقیقه فعالیت بدنی متوسط را هر روزه انجام دهند. اما چنین دستورالعمل ‌هایی با فعالیت‌ های شغلی و فعالیت ‌های مربوط به حمل و نقل در ارتباط نیست.

نتایج بررسی ‌ها نشان داد مردانی که فعالیت فیزیکی شغل آن‌ ها بالاست، نسبت به افرادی که فعالیت شغلی کمتری دارند، ۱۸ درصد بیشتر در معرض خطر مرگ زودرس هستند.

سخن پایانی

در صورتی که می خواین از مشاوره رایگان ما بهره ببرید، کافی است به شماره ما پیام دهید.

۰۹۰۵۶۰۳۳۲۷۷

برای ارتباط با ما در واتس اپ “اینجا” را کلیک کنید

5/5 - (11 امتیاز)

دیدگاهی نیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *