برای لاغر شدن پاها چه کنیم؟

در این مقاله می خواهیم در مورد لاغر شدن پاها صحبت کنیم. بدن ما برای ماهیچه‌سازی، آب شدن چربی‌ها، عملکرد بهتر و پیشگیری از بیماری‌ها به یک رژیم غذایی برای لاغری نیاز دارد. بدون مواد غذایی مناسب، بدن بیشتر در خطر بیماری ‌ها، عفونت ‌ها و آسیب ‌ها قرار می ‌گیرد. مثلا کودکانی که مواد غذایی مفید دریافت نمی‌ کنند، بیشتر دچار سوء‌تغذیه، مشکلات رشد و ضعف تحصیلی قرار دارند و عادت‌ های بد غذایی تا آخر عمر همراهشان خواهد بود.

بالا رفتن آمار چاقی، بیماری ‌هایی مثل دیابت، سرطان، چربی خون، فشار خون، کبد چرب و سکته قلبی ایجاد میکنند . این مشکل در آمریکا به قدری زیاد شده که چهار علت اصلی مرگ و میر همین بیماری ها هست. این روزها سبک غذایی سالم و اصولی اهمیت بالایی پیدا کرده که بتواند عمر انسان را بیشتر و کیفیت زندگی را بالاتر ببرد.

چرا روز بروز چاق تر میشیم؟

قبل از پرداختن به لاغر شدن پاها بهتر است ابتدا درمورد اینکه چرا چاق می شویم صحبت کنیم. کم شدن فعالیت ‌های فیزیکی، زندگی دست و پاگیر شهری، تغییر سبک غذایی، اضافه شدن فست فودها و شیرینی ‌ها به برنامه روزانه غذایی و بسیاری موارد دیگر، معضلی به نام اضافه وزن را ایجاد کرده هست. اگه تغییری در این روند ایجاد نشود درگیر مشکلات چاقی می شوید.

چرا رژیم لاغری برای جلوگیری از چاقی؟

متخصصان تغذیه، برای حل این مشکل، رژیم ‌های غذایی مختلفی را ابداع کرده ‌اند تا بتوانند به افرادی که از اضافه وزن رنج می‌برند، کمک کنند. نکته مهم این است که همه این رژیم ‌های غذایی برای تمامی افراد مناسب نیستند. قبل از شروع رژیم باید با متخصص تغذیه مشاوره کنید تا بهترین روش را برای کم کردن وزن با توجه به خصوصیات و سبک زندگی هر فرد، انتخاب کرد.

جهت مشاوره رایگان می توانید به لینک پایان مقاله پیام دهید

لاغرشدن پاها به صورت تضمینی

لاغرشدن پاها

دوست دارید پاهای لاغری داشته باشید؟ امروزه خانم ها از ظاهر ناموزون پاهای خود رضایت ندارند. باید بدانید که یک حرکت خاص یا یک رژیم غذایی به تنهایی نمی تواند باعث لاغری موضعی در بدن شود. ایجاد لاغری در ران ها و ساق پا و حتی باسن به رعایت نکات و همچنین انجام حرکات مخصوص نیاز دارد تا با فعال کردن عضلات در تمام طول بدن و سوزاندن همزمان کالری در بالاتنه و پایین تنه، تناسب خوبی در عضلات بدن رقم بزنند.

راز لاغر کردن ران و ساق پا در چیست؟

ورزش همراه با تغذیه درست می تواند به کاهش وزن و سوزاندن چربی پاها کمک کند. در واقع با تغذیه اصولی خوراک مورد نیاز بدن تامین میشه و درصد چربی بدن پایین میاد و با ورزش فرم دلخواه و شکل گیری بدن انجام میشه.  خوشبختانه پکیج برنامه غذایی همراه با ورزش را برای این منظور داریم. دوستانیکه این مسئله را دارند می تونند از این پکیج استفاده کنند و به لاغر شدن پاها کمک کنند.

برای مشاوره به شماره تلفن پایان مقاله می تونید پیام بدین.

حرکات ورزشی مناسب لاغر شدن پاها

با انجام دادن این تمرینات می توانید تمام پایین ‌تنه‌ خود، به‌خصوص ران ‌هایتان را سفت و خوش‌ فرم کنید.

لاغر کردن ران و ساق پا با حرکت سومو اسکوات

برای شروع این حرکت از تمرینات لاغر کردن ساق پا کافی است پاهایتان را بیشتر از عرض شانه باز کنید، عضلات شکم و لگن را منقبض کرده و با خم ‌کردنِ زانوها، روی قسمت لگن، پایین بروید. حالا زانوهای خود را صاف کرده و بلند شوید. دقت داشته باشید که در حین انجام حرکت کمرتان را خم نکنید؛ زیرا باعث فشار آمدن به مفصل زانو می‌شود.

بیشتر بخوانید: رژیم شوک چیست؟ آیا واقعا موثره؟

حرکت کشش ساق پا سومو

برای انجام دومین حرکت از تمرینات لاغر شدن پا و ساق پا ابتدا بایستید و پاهایتان را بیشتر از عرض شانه باز کنید. نوک انگشتان هر دو پا را به سمت بیرون چرخانده و روی پنجه پا قرار بگیرید. حال حرکت اسکوات را انجام داده و ۳۰ ثانیه در همین حالت بمانید.

حرکت اسکیت ‌باز (لانگز ضربدری)

حرکت اسکیت ‌باز (لانگز ضربدری)

ابتدا صاف بایستید و پاهایتان را در کنار هم قرار دهید، حال وزنتان را روی پای راست بیندازید و با پای چپتان مانند یک اسکیت ‌باز، شروع به پا زدن کنید. این ‌بار، وزنتان را روی پای چپ خود بیندازید، مجدداً حرکت را تکرار کنید. این حرکت می تواند به لاغر شدن پای شما کمک کند.

حرکت ساق پا

این حرکت برای درگیر کردنِ عضلات ساق و باریک‌ شدنِ پاها فوق‌ العاده است. خوشبختانه این تمرین را می ‌توانید با سه فرم مجزا تکرار کنید و عضلات داخلی و بیرونیِ ساق پایتان را درگیر کنید. برای انجام حرکت از تمرینات لاغر کردن ساق پا ابتدا دست‌ هایتان را به سمت دیوار بگیرید، یک‌بار پاها را صاف بگذارید و روی پنجه بلند شوید، سپس چند ثانیه در همین حالت بمانید و دوباره به وضعیت اولیه بازگردید.

حرکت را دوباره تکرار کنید، همین حرکت را به دو شکل دیگر نیز انجام دهید. یک‌ مرتبه انگشتان پایتان را به سمت بیرون بگذارید. بار دیگر انگشتان پا را به سمت داخل بگذارید تا عضله دیگری از ساق پای شما را درگیر کند.

حرکت کشش ساق پا برای لاغر شدن پاها

انجام حرکت کششیِ ساق پا باعث می‌شود تا عضلات ساق پا کشیده شده و باریک ‌تر به ‌نظر برسد. برای انجام این حرکت در منزل به تنها چیزی که نیاز دارید، دیوار است تا بتوانید وزنتان را روی دیوار بیندازید و تعادل خود را حفظ کنید. دست‌هایتان را روی دیوار قرار دهید، پای سمت راستتان را جلوی دیوار قرار داده و پای چپ را به سمت عقب بکشید، تا حدی به سمت دیوار خم شوید که کشش عضلات پشت پا را کاملاً احساس کنید.

به مدت ۳۰ ثانیه در همین حالت مانده و سپس پای خود را جابه‌جا کنید، یعنی این‌ بار پای چپتان را جلوی دیوار قرار داده و پای راست را به سمت عقب ببرید. دقت داشته باشید که در حین انجام حرکت، زانوی پای پشتی را خم نکنید.

تمرین هوازی طولانی

ابتدا ببینید که به چه تمرین هوازی علاقه دارید. دوست دارید روی تردمیل بروید، بدوید، شنا کردن و یا تمرینات ورزش های ساده تر برای لاغر شدن پاها. پیاده روی یکی از بهترین روش های لاغری هست. برای لاغری سریع پا سعی کنید روزانه بین ۳۰ دقیقه تا ۹۰ دقیقه پیاده روی تند انجام بدین. برای بهترین نتیجه یک روز زیادتر و یک روز کمتر پیاده روی انجام دهید.

ولی در مجموع باید در طول هفته این مقدار به حداقل ۱۵۰ دقیقه معادل ۲٫۵ ساعت برسد. اگر هدف شما این است که در پیاده روی چربی بیشتری بسوزانید باید در سطوح شیب دار پیادی روی کنید. زیرا باعث می شود ضربان قلب شما بیشتر بشود و در نتیجه کالری بیشتری بسوزانید که این امر باعث می شود شما به خواسته خود که همان لاغری است زودتر دست پیدا کنید.

از پله های ساختمانی که در آن زندگی می کنید بالا و پایین بروید. سعی کنید برای نتیجه بهتر از پله ها به صورت جفت پا به پله بالایی بپرید. شاید انجام این حرکت در روز اول برای شما بسیار سخت باشد و به شدت احساس سوزش در ناحیه پا کنید، ولی با انجام مداوم این حرکت روز به روز قوی تر میشید و زمان انجام آن را نیز افزایش خواهید داد. این حرکت در لاغری سریع پا تاثیر خوبی دارد.

با دوچرخه سواری می توانید در روز بیش از ۱۵۰۰ کیلو کالری بسوزانید. برای بیشتر کردن این مقدار کالری کافیه سرعت دوچرخه سواری را بیشتر از ۲۰ کیلومتر بر ساعت بالا ببرید. پس برای سریع لاغری شدن پاها کافیست روزانه یک ساعت دوچرخه سواری کنید.

ایروبیک انجام دهید یا حرکات موزون را دنبال کنید؟! این کاملاً بستگی به سلیقه شخص شما هست.

ورزش اختصاصی پاها

ورزش اختصاصی پاها

تمرینات گفته شده همه جهت فرم گیری باسن و لاغر شدن پاها و ران ها بود. توضیحات ورزشی داده شده برای افراد سالم که مشکلات کمر ندارند مناسب هست.

این ورزش ها اختصاصی نیست و اگه هدف ورزش مداوم و تخصصی هست، از تیم رژیم آنلاین اندام زیبا می تونید پکیج ورزش و تغذیه را تهیه کنید تا با ورزش اختصاصی در این جهت شما را یاری کنند.

لاغرشدن پاها با تغذیه

وقتی صحبت از لاغر شدن میشه دو تا موضوع مهمه: خوراک و میزان فعالیت.

چه غذاهایی بخوریم تا پاها لاغر شود

 • غذاهای سرشار از فیبر
 • سیب زمینی شیرین
 • سیب
 • غذاهای سرشار از پروتئین
 • مقدار زیادی آب
 • شیر کم چرب
 • تربچه سفید
 • مرغ
 • تخم مرغ
 • کدو تنبل
 • هندوانه
 • گریپ فروت
 • اسفناج
 • چای سبز

اصلاح تغذیه برای لاغری موضعی پاها

از آنجا که برای باریک و کوچک کردن هر قسمت از بدن، باید از یک برنامه و رژیم کاهش وزن پیروی کرد، بنابراین اگر قصد لاغر کردن ساق پایتان را دارید، باید ابتدا کالری دریافتی‌ تان را کاهش دهید.

پس برنامه غذایی خود را اصلاح کنید تا وزن‌ کلی ‌تان کم شود. پس از کاهش وزن کلی بدن، ساق پاهای شما نیز لاغر خواهد شد. نکاتی که در برنامه کاهش وزن خود باید رعایت کنید شامل این موارد است:

 • پروتئین کافی بخورید.
 • از چربی‌ های سالم استفاده کنید.
 • سالاد و سبزیجات به مقدار فراوان بخورید.

خوراک های مفید برای لاغر شدن پاها

خوراک های مفید برای لاغر شدن پاها

کره بادام زمینی

این ماده غذایی نوعی چربی سوز مقوی هست که با طعم شیرین، مناسب ذائقه های مختلف هست. کره بادام زمینی سرشار از پروتئین است که به عنوان تقویت کننده ماهیچه های بدن سبب افزایش میزان تستوسترون می شود.

لبنیات کم چرب بخورید

لبنیات اعم از شیر، ماست و پنیر دارای مقادیر فراوانی کلسیم هستند. کلسیم در کاهش سلول های چربی و کاهش وزن به ویژه در بانوان دارای پوکی استخوان نقش چشمگیری دارد. البته توجه داشته باشید که می بایست در رژیم غذایی از لبنیات کم چرب دارای 1 الی 2 درصد چربی استفاده کنید. علاوه بر این بهتر است بدانید کلسیم مورد نیاز بدن افراد بالای 9 سال به وسیله مصرف 3 پیمانه ماست به صورت روزانه تامین می شود.

تخم مرغ بخورید

تخم مرغ به عنوان یک بمب پروتئین نقش چشمگیری در تسریع روند لاغری شدن پاها ایفا می کند. مصرف متعادل تخم مرغ، زمینه چربی سوزی هست و وضعیت ماهیچه های بدن را بهبود می بخشد.

چای سبز بخورید

چای سبز سرشار از پلی فنول است. پلی فنول از سلول های بدن در برابر رادیکال ها آزاد محافظت می کند. علاوه بر این، چای سبز منبع آنتی اکسیدان هست. بهتر است بدانید در هر لیتر چای سبز معادل 1 الی 2 کیلو کالری وجود دارد.

گریپ فروت

گریپ فروت یکی از میوه های برقرار کننده تعادل در متابولیسم بدن است که با تنظیم قند خون و کاهش میزان انسولین سبب تاثیر گذاری مثبت در سیستم ایمنی بدن می شود.

اجیل بخورید

آجیل نوعی میان وعده مناسب و پر قدرت در راستای چربی سوزی ران پا به حساب می اید. در میان انواع آجیل متعدد، بادام علاوه بر ارتقای متابولیسم بدن، دارای خواص کاهش اشتها و تقویت عضلات هست.

بیشتر بخوانید: راهکارهای عملی برای کاهش وزن بدون لاغر شدن صورت

نکات طلایی برای لاغرشدن پاها

 • مصرف روزانه سبزیجات
 • مصرف انواع میوه دارای فیبر اعم از آووکادو، بلوبری، تمشک، توت فرنگی، بامیه، لوبیا و نخود فرنگی.
 • خوردن گوشت به ویژه گوشت های سفید مرغ، بوقلمون و ماهی نظیر ساردین، خال مخالی، قزل آلا
 • مصرف تخم مرغ
 • مصرف حبوبات نظیر عدس و لوبیا که موجب برقراری هضم یکنواخت و تقویت ماهیچه می شود.
 • مصرف غلات سبوس دار به موجب برخورداری از خاصیت جلوگیری کننده ذخیره ی چربی.
 • مصرف برنج قهوه ای
 • حذف غذاهای دارای قند از برنامه غذایی
 • پرهیز از مصرف غذاهای چرب اعم از پیتزا، ساندویچ های متشکل از سوسیس و کالباس

ورزش های موثر برای کم کردن وزن پاها

ورزش های موثر برای کم کردن وزن پاها

 • پیاده روی تند به صورت روزانه در مدت زمان 30 الی 90 دقیقه
 • دوچرخه سواری
 • لانگ تناوبی اسکوات
 • بالا رفتن از پله ها به منظور افزایش استقامت و فرم دهی به پایین تنه
 • استپ تک پا دمبل
 • لیفت پشت پا دمبل
 • سومو درجا
 • بورپی
 • کوهنوردی

نکته اخر…

 آگاهانه برای داشتن یک زندگی فعال تلاش کنید. برای سوزاندن کالری بیشتر ، سلامتی‎تان را بهبود ببخشید و چربی پاهایتان را کاهش دهید. در نهایت، زندگی فعال به یک روال عادی برای شما تبدیل می‌شود و مجبور نیستید در مورد آن فکر کنی.

کافیه از همین امروز شروع کنید

اگه دوست داری تو خونه سریع و راحت لاغر بشی به شماره مشاوره ما پیام بده و از این فرصت استفاده کن: 09057290112

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهی نیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *