علل چاقی بعد از ازدواج

سوال پرتکرار که می پرسید اینه چرا وقتی ازدواج کردم چاق شدم؟ مراجعین زیادی پیام میدن که من خیلی لاغر بودم، از وقتی ازدواج کردم یا زایمان کردم چاق شدم و این چاق شدن ادامه داشته و نتونستم دیگه لاغر بشم. چرا با ازدواج چاق میشید؟ در این مقاله جواب سوالتون رو می گیرید.

چیزی که مشخصه ازدواج کردن باعث چاقی و لاغری نیست، بلکه عوامل و شرایط و محیط و… هست که باعث تغییر اندام شما و چاقی بعد از ازدواج میشه که علتهای مختلفی هم میتونه داشته باشه. در این مقاله علت ها را با هم بررسی می کنیم.

شما در پایان علت چاقی بعد از ازدواج خودتون رو پیدا می کنید و حتی راه حل بهتون میدیم که چطوری رفعش کنید. پس تا پایان مقاله همراه ما باشید.

علت های چاقی بعد از ازدواج

1-بی توجهی به رژیم غذایی و غذاهایی که می خورید

بیشترین عاملی که خیلی ما در بین مراجعین میبینیم در واقع تغییر سبک غذایی از حالت خوب به بد هست. قبل از ازدواج خیلی ها بخاطر بهتر دیده شدن و حتی نظر بقیه و خود انتخاب همسر و ازدواج کردن، حواسشون حسابی به ظاهرشون هست و خوراک های سالمی دارن و تلاش میکنن خوش اندام باشن. اما بعد از ازدواج، هدف زیبایی اندام نادیده گرفته میشه، شاید شنیده باشید که میگن از ما که گذشت، ما که دیگه ازدواج کردیم.

در واقع قبل از ازدواج هدف از توجه به خوراک و ورزش کردن و خوش اندام بودن پیدا کردن همسر دلخواه بوده و بعدش دیگه به این هدف رسیدن، در نتیجه شخص میگه چیزای مهمتری هست و کارهای مهمتری دارم، مثل رسیدگی به خونه و همسر و خودشو فراموش میکنه.

اگه جز این دسته از افراد هستید که بعد از ازدواج چاق شدین و قبل از ازدواج خیلی خوش اندام بودین، کافیه دوباره هدف تناسب اندام را برای خودتون اولویت قرار بدین.

بهونه ها را بزارید کنار و شروع کنید، برای شروع هیچوقت دیر نیست

تیم اندام زیبا در چاقی بعد از ازدواج کنارتونه تا شما را به اندام قبل از ازدواجتون برسونه

می تونید از مشاورین ما راهنمایی بگیرید

۲_انتخاب های اشتباه غذایی

تاثیر غذا در چاقی بعد از ازدواج

وقتی شخصی ازدواج میکنه، مخصوصا دوران نامزدی و عقد و اوایل عروسی، بیرون رفتن و مهمونی ها زیاد میشه. وقتی بیرون میرید، بیشترین چیزی که استفاده میشه، فست فودها و تنقلات چاق کننده هست.

چون در این دوران مرتب مهمونی و بیرون رفتن هست، وقتی برای ورزش و رژیم نمی گذارید و رژیم بی اهمیت میشه و اصلا حواستون به عدد وزنیتون نیست. اولش هم میگی دو کیلو چیزی نیست، اما دو کیلو دو کیلو زیاد میشه و یک جایی میبینید که ده تا بیست کیلو اضافه وزن دارید. اونموقع تازه اذیت شدن ها و حرف های بقیه و سختی چاقی بعد از ازدواج رو حس می کنید.

اگه الان وزنت مقدار کمی بالا رفته، سریع شروع کن تا بیشتر نشده بتونی کنترلش کنی

اما اگه فاصله زیاد شده و ده کیلو به بالا چاق شدی کفش اراده را پات کن و هم ورزش و هم رژیمرو  با هم شروع کن تا زودتر لاغر بشی.

نگو نمیشه نمیتونم، بگو باید بشه میتونم

همونطور که یک زمانی لاغر بودی الانم میتونی پس بهونه ها را بزار کنار و شروع کن. راستی یک خبر خوب هم برات دارم. پک ورزش و رژیم غذایی آنلاین تیم اندام زیبا را با قیمت خیلی مناسب میتونی بگیری، بدون بیرون رفتن و باشگاه رفتن با همین گوشی توی دستت شروع کنی. کافیه همین الان به مشاورین ما برای رژیم لاغر شدن پیام بدی.

۳-تغییرات هورمونی

ازدواج و رابطه جنسی باعث تغییرات در هورمون ها میشه. با بیشتر شدن فعالیت جنسی و تغییر در هورمون ‌های استروژن، پرولاکتین، تستوسترون و هورمون‌های دیگر سوخت ‌و ساز بدن هم تغییر می ‌کند.

به دلیل تغییر در سوخت ‌و ساز بدن، ممکن است پس از ازدواج (و در پی تغییر در هورمون‌ های جنسی) دچار عدم تعادل هورمونی شوید که نتیجه‌ اش چیزی جز ذخیره چربی و افزایش سایز شکم و کمر نیست. مثل بیماری تیرویید یا عفونت ها و کیست ها.

البته قبل از ازدواج هم این موارد هست اما بعضی از افراد بعد از ازدواجشون یا بعد از بارداری درگیرش میشن. تیرویید یا هر اختلال هورمونی یا کیست ها و… به معنای پایان لاغری نیست، بلکه با درمان کردن و شروع پروسه درمان همزمان با رژیم و ورزش رفع چاقی بعد از ازدواج ممکن است.

بیماران زیادی در دوره های تیم اندام زیبا هستند که درگیر اختلالات هورمونی بوده و نتایج عالی هم برای لاغر شدن و کاهش وزن گرفتن.

پس بجای غضه خوردن و ناامید شدن و دست روی دست گذاشتن همین امروز شروع کنید و قدمی برای لاغر شدن بردارید. ما بهترین برنامه ها را برای شما در رژیم کاهش وزن بزرگسالان داریم.

اگه شک داری اختلال هورمونی یا کیست و… دارید یا نه، با مراجعه به دکتر زنان و انجام آزمایشات مربوطه، جواب تردید و شکی که دارید رو می گیرید. متاسفانه افرادی هستن که بدون داشتن بیماری، تلاشی برای لاغر شدن نمیکنن و وقتی مشاوره میشن میگن فکر کنم تیرویید دارم که لاغر نمیشم. خب عزیزدلم یک ازمایش بده که اگه تیرویید هست درمانش کنی و نه صرفا برای لاغری بلکه برای سلامتیت باید درمانش کنی.

اگه دارو گرفتی و نمی خوری با این دید که قرص می خورم چاقم میکنه، مثل داروهای کیست، بزرگترین خیانت به سلامتیت میکنی و بعد مجبور به جراحی میشی. پس داروها را سر از خود رها نکنید ،برای لاغری هم رژیم و ورزش را در کنار درمان ادامه دهید، مطمئن باشید جواب می گیرید.

۳-دیر ازدواج کردن

تاثیر دیر ازدواج کردن در چاقی بعد ازدواج

چاقی بعد از ازدواج در کسایی که دیر ازدواج میکنن و بالای سی سال هستن، راحت تر اتفاق می افتد. چون سوخت وساز بدن با افزایش سن کم میشه، در نتیجه شخص زودتر چاق میشه.

برای افزایش سوخت و ساز بدن، اول باید خوراکتون اصلاح بشه. خوراک های افزایش دهنده سوخت و ساز بدن را در چرخه غذایی خود اضافه کنید. بعد ورزش برای کمک به افزایش سوخت و ساز بدن اضافه بشه تا کمکی برای لاغری باشد.

در نتیجه رژیم و ورزش بهترین گزینه برای لاغری بعد از سی سال هست

۴-استرس و اضطراب زندگی

این مورد رو همه کسایی که ازدواج کردن تجربه می کنند. بعد از ازدواج استرس و اضطراب بیشتر می شود، چون مسئولیت های زندگی شخص هم بیشتر می شود. در واقع اگه مدیریت استرس های زندگی را یاد نگیرید، جدا از بحث چاقی بعد از ازدواج ، کم کم مشکلات و بیماری های اعصاب و روان پیدا می کنید.

مخصوصا اگه مشکلات و تفاوت فرهنگی زیادی با خانواده همسرتان دارید. از مشاور و روانشناس های ازدواج جهت کنترل استرس و اضطراب بعد از ازدواج می تونید استفاده کنید. با ارامش ذهن راحت تر لاغر میشید.

چون پر خوری عصبی که بیماری شایع در افراد هست، با استرس تشدید شده و با ایجاد استرس شخص کنترلی بر خوراکش ندارد و زیاده روی میکند. حتی بعدش پشیمون میشه اما سودی نداره چون غذاها را خورده و متوجه نبوده است.

رژیم غذایی همراه با روش های کنترل استرس برای افرادی که این مسله باعث چاقی انها هست توصیه میشه، که دوره خصوصی تیم اندام زیبا چنین امکاناتی دارد. مشاور کنترل استرس بصورت تلفنی همراه با رژیم اصولی و درست.

مراجعین که بخاطر استرس رژیم را رها می کنند، یا اراده انجام دادن رژیم را ندارند یا پرخوری عصبی دارند، دوره خصوصی برا این افراد تمرین، تماس تلفنی، رژیم و پشتیبانی روزانه دارد. پکیج کاملی برای این افراد هست.

۵-روحیه شادتر، لاغرتر

تایر روحیه در چاقی بعد ازدواج

متاسفانه خیلی ها بعد از ازدواج به واسطه مشکلات مالی یا اخلاقی در زندگیشون، دیگه رضایت ندارند و افسرده می شوند. در نتیجه افسردگی عاملی میشه برای چاقی بعد از ازدواج. شخص افسرده نه روحیه ورزش کردن داره نه غذا پختن. در نتیجه بیشتر بی فعالیت و کم فعالیت هست و غذاهای ناسالم زیادی انتخاب میکنه مثل فست فودها.

عدم تحرک یا کم بودن فعالیت به همراه سبک غذایی اشتباه فرد را روز به روز چاق تر میکنه. اولین توصیه درمان توسط مشاورین روانشناس هست که مشکلات را با مشورت مشاور حل کنند. با کاری نکردن مشکلات باقی می ماند و فقط فرد خودش را بیمار می کند.

بعد از آن با شروع انگیزه، رژیم غذایی میتواند کمک کننده باشد. در چنین شرایطی اول خود شخص باید به دنبال درمان و بهتر شدن باشد. چون با اجبار و اصرار بقیه هم شخص شروع نمیکند.

اول خودت بخواه مشکلات رو حل کنی ، بعد راه حل ها بکار میان

۶-همسر یا شوهر چاق

وقتی یکی از زوجین چاق باشد، سبک غذایی اشتباه را به فرد مقابل انتقال می دهد. بارها شاید این را شنیده اید که مرد میگه من مجرد بودم، لاغر بودم، همسرم منو چاق کرد یا برعکس.

وقتی دو نفر با هم ازدواج میکنن تلاش برای تفاهم و مشابه شدن زیاد هست و سعی میکنن به سلایق هم احترام بگذارند. در نتیجه فرد چاق عادت های اشتباهش را پیشنهاد میده و فرد مقابل هم قبول میکنه. مثلا مرد میگه بریم بیرون یک بستنی بخوریم، امشب شام نپختم بریم پیتزا بخوریم هوس کردم و کم کم عادت های اشتباه در زندگی مشترک، تبدیل به عادت های اشتباه مشترک میشه.

سختی این ماجرا اینه تا بیای عادت های خودتو اصلاح کنی، نفر مقابل وسوسه ات میکنه که بیا انجامش بدیم. مثل خانمی که رژیم گرفته بود و میگفت همسرم میگه حالا بیا یکم از این بستنی بخور خوشمزه است و با لذت میشینه بستنی میخوره و منم هوس میکنم.

بهترین توصیه اینه که با هم رژیم بگیرید یا سبک تفریحاتتون را تغییر بدین. وقتی مرد میگه بریم بیرون بستنی بخوریم، بگید من دلم بستنی نمیخواد، بریم بیرون یکم قدم بزنیم. اگه هم ترغیب شد که هر دو با هم برای کاهش وزن و لاغری شروع کنید، مشوق های خوبی برای هم میشوید.

۷-بارداری

چاقی بعد ازدواج در بارداری

خانم ها باردار میشن، چاق میشن، چرا؟ چون فکر میکنن حالا بچه داخل شکمشون هست گرسنه میمونه، غذا نخورن بچه کمبود پیدا میکنه، ویار هر چیز ناسالمی میکنن و حتی وقتی ویار هم ندارن به اسم اینکه وای یک موقع هوس کنه، یک لقمه، یک تکه از غذاهای مختلف بقیه هم بهش میدن بخوره.

شخص از همه غذایی و خوراکی میخوره و به هیچ چیزی نه نمیگه. بعد از بدنیا اومدن بچه، اون غذاهای اضافه که خوردین خارج نمیشه. بلکه سر جاش باقی میمونه و شخص زایمان کرده اما هنوز چاق هست.

وقتی خیلی راحت با رژیم اصولی میتونی خوراک های مورد نیاز جنین بهش بدی و کمکش کنی که رشد کافی داشته باشه، چرا انجامش ندی. رژیم کاهش وزن بارداری ، اصلا رژیم لاغری نیست. رژیم سالم موندن جنین و متناسب موندن خودته.

اگه الان بارداری داری چاق میشی که زودتر رژیم بارداری رو شروع کن که راحتتر هم زایمان کنی. اگه بارداری سبب چاقیت شده، الان که اون مرحله تمام شده پس نه ویار میکنی نه هوس نه بقیه لقمه دهنت میزارن پاشو شروع کن تا لاغر بشی.

۸-دوران شیردهی چاق شدی

یکی از موارد دیگه چاقی بعد از ازدواج این مورد است. خیلی ها بارداری وزن اضافه نمیکنن یا خیلی کم چاق میشن، مخصوصا اگه دوران بارداری سختی داشته باشن. وقتی بچه بدنیا میاد حالا خیلی می خورن که شیر داشته باشن ، همه میگن بخور تا جون داشته باشی شیر بدیريال بخور تا شیرت مقوی شه.

خلاصه با بخور بخور بقیه چاق می شید، بعد هم که بچه از شیر گرفتید شما میمونید و اضافه وزنی که همون ها که میگفتن بخور شیر میدی به روت میارن که وای چقدر چاق شدی، لاغر کن. دوران شیردهی نیازهای بدن مادر باید تامین بشه اما نه اینکه هر چی شد بخوره.

غذاهای اضافه تبدیل به شیر نمیشه. مگه چقدر بچه شیر میخواد که انقدر زیاد غذا میخوری. اگه در این دورانی رژیم کاهش وزن شیردهی تیم اندام زیبا را شروع کن. در صورتی که هنوز به این دوران نرسیدی، پس حتما موقع شیردهی رعایت کن، غذاهای مقوی فقط بخور، نه همه چیز یا رژیم شیردهی داشته باش.

اگه علت چاقی الانت شیردهی گذشته بوده اون دوران تموم شد، پس شروع کن که دیگه کسی بهت نمیگه شیردهی هستی، اشکال نداره چاقی، بلکه بهت تیکه هم میندازن.

برای رفع چاقی بعد از ازدواج چه کنیم؟

برای رفع چاقی بعد از ازدواج چه کنیم؟

تصمیم بگیر و شروع کن

علت رو متوجه شدی، خب حالا خیالت راحت شد چرا چاق شدی. ایا دونستن علت لاغرت میکنه؟ نه.

پس تصمیم بگیر و برای لاغر شدن شروع کن تا لاغر بشی

خیلی ها میان مشاوره میگن نمیدونیم چرا چاق هستیم. بعد از بررسی علت را براشون می گیم، بعد تشکر میکنن و میرن خب حالا علت دونستی لاغر نمیشی که، باید شروع کنی. اگه علت ها رو در این مقاله خوندی و هنوز هم شروع نکردی، این قسمت مقاله بهت یاد اوری کردم که تا شروع نکنی لاغر نمیشی.

ورزش و فعالیتت رو زیاد کن

از پیاده روی گرفته تا باشگاه رفتن،فعالیتت رو زیاد کن. اینکه بشینی بگی چکار کنم لاغر شم یا من تصمیم دارم لاغر شم لاغرت نمیکنه.

همین امروز فعالیت روزانه ات رو بیشتر کن

بدون ماشین و تاکسی سر کار برو تا بیشتر راه بری، مسیرهایی که میشه را پیاده روی کن، مواقعی که زیاد نشستی پاشو راه برو. اگه زیاد می خوابی، خوابتو کم کن. در خواب فعالیت نداری، تحرک کم و سوخت و ساز پایبن هست، پس باید بیدار شی و فعال تر بشی.

رژیم بگیر

اگه تصمیم گرفتی لاغر بشی از متخص کمک بگیر یعنی مشاورین تغذیه. متاسفانه خیلی ها علم تغذیه را ندارن، اما میگن خودم بلدم و غذاهام رو کم میکنم. بعد که غذاها را کم میکنن مشکلات زیادی برای خودشون ایجاد میکنن مثل ریزش مو، ضعف عضلات، و… .

غذاخوردن باعث تامین نیاز بدن به ویتامین ها و… میشه و اگه شما بدون اینکه بدونی کدوم غذا و چه مقدار غذا را باید انتخاب کنی، خوراکت را کم کنی، باعث میشی نیازهای اصلی بدنت تامین نشه.

بهتره برای سلامتیت ارزش قائل بشی و برای داشتن اندام زیباتر بدون عوارض، رژیم بگیری تا مسیری که پیش میری نتیجه داشته باشه.

مطمئنا خیلی هاتون رژیم های رایگان و کالری شماری را امتحان کردین و باز لاغر نشدین. پس تکرار اشتباهات رو بزارید کنار، اگه این روش ها جواب میداد مطمئنا رایگان نبود و همه استفاده میکردن و لاغر بودن.

رژیم اصولی و تخصصی نه تنها لاغرت میکنه بلکه همیشه لاغر هم میمونی. دوست داشتی از متخصصین تیم اندام زیبا هم مشاوره بگیری، میتونی سوالاتت رو در واتس اپ یا روبیکا بپرسی و بعد تصمیم بگیری همراه تیم ما بشی یا نه.

هدف ما سلامتی و تناسب اندام دائمی شماست

عوامل چاق کننده و کم تحرکی را کاهش دهید

کم خوابی جز عواملی که سبب چاقی بعد از ازدواج میشه. در حقیقت شخص که تا دیر وقت بیدار هست، برای بیدار نگه داشتن ذهن خوراکی های ناسالم می خورد. اصولا بعد از ازدواج چرخه خواب خیلی از زوجین بهم میریزد و تا دیر وقت بیدار هستن و تلویزیون میبینن. هم تحرکی ندارند هم خوراک های ناسالم زیاد می خورند.

با تنظیم خواب هم تنقلات ناسالم و غذاها ناسالم شب و کلا پرخوری در شب کم میشه، هم صبح پر انرژی هستید به کارهاتون میرسید و فعالیت دارید.

استرس

علت افزایش وزن بعد از لاغری

کنترل استرس کمک می کنه که لاغر بشید. اکثرا افراد که دچار چاقی بعد از ازدواج می شوند، پر خوری عصبی دارند، در نتیجه با استرس خیلی غذا میخورن و کنترلی بر این موضوع ندارند. زندگی بعد از ازدواج، استرس بیشتر و مسئولیت بیشتر دارد در نتیجه اگه استرس کنترل نشه لاغر شدن براتون سخت تر هست.

اضافه غذاهای دور ریختنی

بعد از ازدواج خانم ها مسئولیت آشپزی و کارهای خانه را به عهده می گیرند و بعد از غذا ظرف های غذا را جمع میکنن. مطمئنا گاهی غذاها اضافه می آید و خانم ها باقی مانده غذا را می خورند. قبل از ازدواج مادرها این مسئولیت را داشتن و شاید دیده بودین مادرتون هم باقی غذاها مانده را می خورد.

الان شما همون کار را انجام میدین و این باعث چاقی بعد از ازدواج شما می شود. در حقیقت شما باید باقی مانده ها را دور بریزید، اما میگید حیفه، اسرافه. در صورتیکه حیف اون سلامتی که از دست میدین با همین اضافه خوردن ها، اسراف فقط دور ریختن نیست بلکه زیاد از نیاز هم غذا بخورید اسراف هست.

چون چه غذا را دور بریزی چه بخوری هر دو بی استفاده است. پس دیدگاهتون را اصلاح کنید، غذاها را یا به اندازه بپزید یا اضافه آن را نخورید.

هنرمندی خانم ها و چاقی بعد از ازدواج

هنر اشپزی، هنریه که خیلی خانم ها علاقه دارند بعد از ازدواج مرتب انواع غذاها را می پزند. کیک و دسرهایی که حسابی چاق کننده هست. اگه علاقه به اشپزی هم دارید برای مهمونی ها انجامش بدین. هر روز درست کردن این غذاها و دسرها باعث میشه از انها بخورید و چاق بشید.

اگه میگی برای بچه ها و همسرم درست می کنم، باز هم در حق انها خوبی نمی کنید، چون قند و چربی زیاد برای هیچکس خوب نیست. دسرها قند و چربی زیادی دارند، این عادت اشتباه را اگه داری بزار کنار.

راحت طلبی و تنبل شدن بعد از ازدواج

اگه میگی حسش نیست ورزش کنم و دیگه وقت نمی کنم و فعلا خوابم میاد این چاقی بعد از ازدواج همراهت خواهد موند. عادت های اشتباهت را باید اصلاح کنی تا اندام زیبایی داشته باشی. خودت متوجه میشی بعد از ازدواج تنبل شدی.

برنامه ریزی کن، فعالیت هایی مثل ورزش در برنامه ات بزار تا از این حالت تنبلی خارج بشی. یک نکته مهم اینه که کارهای خونه ورزش حساب نمیشه، پس انجام کارهایی که هر روزه هست تاثیری بر لاغریت نداره، ورزش کن که لاغر هم بشی.

سخن پایانی

چاقی بعد از ازدواج را خیلی ها تجربه میکنن. پس اگه هنوز ازدواج نکردی و لاغری و این مقاله را خوندی که توصیه هاش از اول زندگی به کار بگیر. اما اگه الان کار از کار گذشته و جز دسته افرادی هستی که هم ازدواج کردی و هم الان اضافه وزن داری، عواملی که در مقاله بود را بخون و ببین کدوم عامل باعث چاقیت شده.

اگه کم تحرکی فعالیتت رو بیشتر کن، اگه هورمون ها هست درمان رو شروع کن، اگه پر خوری رژیم بگیر و… . این مقاله جامع و کاملی هست تا دیگه نگی چرا بعد از ازدواج چاق شدم، چکار کنم بعد از ازدواج لاغر بشم. جواب سوالاتت داده شده.

اگه شما علت دیگه ای برای چاق شدن بعد از ازدواج دارید کامنت بگذارید

کلا برام بنویسید علت چاقی بعد از ازدواجتون چی بوده؟

4.9/5 - (22 امتیاز)

2 دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *